POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nowy program PZR: Akademia Młyna15.07.2020


Zarząd Polskiego Związku Rugby uruchomił program szkoleniowy „Akademia Młyna”. 
 
Założenia projektu, o których w dalszej części informacji, wynikają z konieczności utrzymania ciągłości szkolenia centralnego dla tej grupy zawodników, zwłaszcza w krytycznym momencie ścieżki kariery zawodniczej jakim jest przejście z gry z kategorii młodzieżowych do gry w seniorach. W pierwszej fazie projekt dedykowany jest dla zawodników kategorii U21. Program zakłada szkolenia stacjonarne min. dwa razy w roku, które będą realizowane w wolnych od startów ligowych terminach. Poza podnoszeniem umiejętności indywidualnych i zespołowych zawodnicy będą mieli możliwość uzyskania m.in. certyfikatu zawodnika I linii Młyna, który będzie obowiązkowy dla zawodników kończących wiek juniora. Posiadanie takiego certyfikatu umożliwi grę w I linii Młyna już od rundy jesiennej (w tym roku zawodnicy urodzeni w 2002 roku), nie tak jak do tej pory od rundy wiosennej. Uzyskanie certyfikatu będzie potwierdzone pozytywnymi wynikami testów funkcjonalnych i technicznych podczas  akcji szkoleniowej. Akcentem wiodącym we wszystkich akcjach dedykowanych szkoleniu I linii młyna będzie aspekt bezpieczeństwa zawodników w trakcie gry.
 
Pierwsza konsultacja zaplanowana jest na 31.07-02.08.2020 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Poniżej w załączniku powołania dla zawodników.

Akcja ma charakter otwarty dla trenerów klubowych, którzy mogą obserwować zajęcia praktyczne w trakcie akcji (ewentualny pobyt i dojazd na konsultacje odbywa się na własny koszt). W przypadku chęci uczestnictwa w obserwacji treningów proszę o informację na email: j.zalejarz@pzrugby.pl 
 
Istnieje możliwość dowołania zawodników nie wskazanych na liście powołań, którzy nie brali udziału do tej pory w akcjach szkolenia centralnego, urodzonych w latach 1999-2002, którzy wg sztabów klubowych posiadają predyspozycje do gry w I linii młyna. Zgłoszenia proszę przesłać najpóźniej do 20.07.2020 na email:  chriskrzywy@yahoo.com oraz j.zalejarz@pzrugby.pl Harmonogram akcji oraz zakres zadań w celu uzyskania certyfikatu dla zawodników rocznika 2002 przedstawiona będzie w kolejnej informacji.
 
Jacek Zalejarz
Kierownik Wyszkolenia PZR 
 

Pliki do pobrania

pdf Powołania - Młyn
Mistrzostwa Polski Kobiet 2020/2021 U16 7: Powołania na konsultację i turniej
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin