POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nowy program PZR: Akademia Młyna15.07.2020


Zarząd Polskiego Związku Rugby uruchomił program szkoleniowy „Akademia Młyna”. 
 
Założenia projektu, o których w dalszej części informacji, wynikają z konieczności utrzymania ciągłości szkolenia centralnego dla tej grupy zawodników, zwłaszcza w krytycznym momencie ścieżki kariery zawodniczej jakim jest przejście z gry z kategorii młodzieżowych do gry w seniorach. W pierwszej fazie projekt dedykowany jest dla zawodników kategorii U21. Program zakłada szkolenia stacjonarne min. dwa razy w roku, które będą realizowane w wolnych od startów ligowych terminach. Poza podnoszeniem umiejętności indywidualnych i zespołowych zawodnicy będą mieli możliwość uzyskania m.in. certyfikatu zawodnika I linii Młyna, który będzie obowiązkowy dla zawodników kończących wiek juniora. Posiadanie takiego certyfikatu umożliwi grę w I linii Młyna już od rundy jesiennej (w tym roku zawodnicy urodzeni w 2002 roku), nie tak jak do tej pory od rundy wiosennej. Uzyskanie certyfikatu będzie potwierdzone pozytywnymi wynikami testów funkcjonalnych i technicznych podczas  akcji szkoleniowej. Akcentem wiodącym we wszystkich akcjach dedykowanych szkoleniu I linii młyna będzie aspekt bezpieczeństwa zawodników w trakcie gry.
 
Pierwsza konsultacja zaplanowana jest na 31.07-02.08.2020 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Poniżej w załączniku powołania dla zawodników.

Akcja ma charakter otwarty dla trenerów klubowych, którzy mogą obserwować zajęcia praktyczne w trakcie akcji (ewentualny pobyt i dojazd na konsultacje odbywa się na własny koszt). W przypadku chęci uczestnictwa w obserwacji treningów proszę o informację na email: j.zalejarz@pzrugby.pl 
 
Istnieje możliwość dowołania zawodników nie wskazanych na liście powołań, którzy nie brali udziału do tej pory w akcjach szkolenia centralnego, urodzonych w latach 1999-2002, którzy wg sztabów klubowych posiadają predyspozycje do gry w I linii młyna. Zgłoszenia proszę przesłać najpóźniej do 20.07.2020 na email:  chriskrzywy@yahoo.com oraz j.zalejarz@pzrugby.pl Harmonogram akcji oraz zakres zadań w celu uzyskania certyfikatu dla zawodników rocznika 2002 przedstawiona będzie w kolejnej informacji.
 
Jacek Zalejarz
Kierownik Wyszkolenia PZR 
 

Pliki do pobrania

pdf Powołania - Młyn
Przegląd Lig Świata U16 7: Powołania na konsultację i turniej
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0