Puchar 6 Narodów - Dogrywka27.03.2021

W zaległym meczu z trzeciej kolejki Pucharu 6 Narodów Szkocja zwyciężyła Francję, żeby turniej wygrała Walia.

Założenia przed meczem był przejrzyste, Francja żeby wygrać tegoroczny Pucharu Sześciu Narodów musiała pokonać Szkotów różnicą minimum 21 punktów oraz zdobyć cztery przyłożenia dające punkt bonusowy. Zadanie było trudne, ale nie niemożliwe. Była też inna możliwość, którą policzyli miłośnicy statystyki, Francja i Wali mogły podzielić tytuł mistrzowski, ale w tym przypadku Francja musiała wygrać ze Szkocją dokładnie różnicą 20 punktów zdobywając przy tym 5 przyłożeń.

Od pierwszych minut widać było, że przed Francją postawiono zadanie, które w gruncie rzeczy było niewykonalne. Wprawdzie pierwsze punkty zdobył dla Kogutów Romain Ntamack z rzutu karnego, ale po przyłożeniu Duhan van der Merwe, podwyższeniu i karnym Finna Russella to Szkocja prowadziło 10:3. Przed przerwą Francuzi wyszli na prowadzenie, a po wznowieniu umocnili prowadzenie na 18:10. Dwadzieścia minut zajęło Szkotom odzyskanie prowadzenia, w 61 minucie to oni wygrywali 20:18. Kwadrans przed końcem po przyłożeniu Swan Rebbadj, Trójkolorowi ponownie prowadzili 23:20, ale było to za mało żeby zwyciężyć w Six Nations. Końcówka należała do gości, po czerwonej kartce Finna Russella przez chwilę grali w czternastu, ale po trzech  minutach liczba zawodników się wyrównała gdy żółty kartonik zobaczył Baptiste Serin. Decydująca akcja była przeprowadzona w 80 minucie, Duhan van der Merwe zdobył zwycięskie przyłożenie dające mu tytuł „Zawodnika Meczu”, a wynik na 27:23 ustalił Adam Hastings. Ten wynik dawał zwycięstwo Walijczykom, drugie miejsce Francuzom i niestety dopiero czwarte Szkotom, którzy w małych punktach przegrali z Irlandią.